Museum

Plantentuin Meise

Bezoek Plantentuin Meise, een botanische tuin van wereldformaat. Wandel vol verwondering in het historisch domein van 92 ha groot. Ontdek 20.000 soorten planten, bomen en bloemen vanuit de hele wereld.

Openingsuren

Open: 01/03 > 31/10: Ma - zo: 10:00 - 18:00
01/11 > 29/02: Ma - zo: 10:00 - 17:00
Gesloten: 25/12, 01/01, 02/01

Ter plaatse een ticket kopen kan tijdens de openingsuren van de kassa. Bezoekers met een Museumpas, Brusselscard, lerarenkaart of andere kortingen moeten steeds langs de kassa. Zij ontvangen daar hun toegangsticket.

Locatie

Nieuwelaan 38
1860 Meise

Faciliteiten

  • Shop
  • Parking
  • Restaurant
Nieuwelaan 38
1860 Meise

Faciliteiten

  • Shop
  • Parking
  • Restaurant

Toegang

Dit museum bezoek je gratis met de museumpas

Plantentuin Meise in beeld

Benieuwd hoe een bezoek aan dit museum eruitziet? Snuif alvast de sfeer op.
© museumPASSmusées

Bescrijving museum

Kom naar deze schitterende botanische tuin om nieuwe energie op te doen en vol verwondering te wandelen tussen de grote serres, botanische collecties en thematuinen.

In het Plantenpaleis val je van de ene verbazing in de andere tussen tropische plantenpracht, reuzenwaterlelies, vleesetende planten en cactussen. Je ontdekt elk seizoen in het prachtige Engelse landschapspark een verscheidenheid aan tuinplanten, zoals magnolia’s, rododendrons, rozen, hortensia’s en esdoorns. Het HOUTlab laat je kennismaken met alle verrassende kenmerken van hout. Het Kasteel van Bouchout biedt verrassende tentoonstellingen, inclusief een memorabel panoramisch uitzicht vanaf het dak.
Laat je meevoeren in de Eilandtuin langs het lange, meanderende wandelpad over het water. Werp een unieke blik achter de schermen van de Groene Ark, het serrecomplex voor bedreigde planten. Geniet van de betoverende Rozentuin in de zomermaanden!

Voor kinderen is er volop avontuur: speurtochten, wilgentunnel-verstoppertje, een vlot naar de Eilandtuin of op blote voeten over het Verwonder-Je-Voeten-Pad. Geniet in onze bar of het restaurant van je heerlijke koffie, lekker biertje, glaasje wijn, een fris drankje of een lekkere lunch.

Groepen kunnen kiezen uit één van onze rondleidingen met een gepassioneerde gids.

Kom naar deze schitterende botanische tuin om nieuwe energie op te doen en vol verwondering te wandelen tussen de grote serres, botanische collecties en thematuinen.

In het Plantenpaleis val je van de ene verbazing in de andere tussen tropis…

Huidige tentoonstellingen in Plantentuin Meise

Wat kan je momenteel zien in dit museum?

Goedgekeurd door en voor kinderen

Goedgekeurd door en voor kinderen

"Zowel ik als mijn mama en de kinderen, dus drie generaties, hebben er ontzettend van genoten. Leuk dat kinderen er zo vrij zijn en vooral het blotevoetenpad was een hit. Leve de modder!"
Op museumbezoek met kinderen? Spot het blauwe vlekje, want dat betekent dat er gesmost mag worden. Dit museum is officieel goedgekeurd door en voor kinderen, net als 70 andere.

Klaar voor je bezoek aan Plantentuin Meise?

© Plantentuin Meise

Klaar voor je bezoek aan Plantentuin Meise?

Koop geen apart ticket, maar doe een slimme zet met de museumpas. Daarmee bezoek je niet alleen dit museum, maar nog 267 andere in België. Een heel jaar lang, voor slechts € 64,95.
© Plantentuin Meise