Affiche de l'exposition "de l'estampe au manga, le Japon artistique"
© Espaces, Tourisme & Culture ASBL
Tentoonstelling

Van de Prentkunst tot de Manga, het Artistieke Japan

Abdij van Stavelot

Van de grote meesters van de prentkunst uit de Edo-periode tot de beroemde mangaka van de hedendaagse tijd, belicht de tentoonstelling een grafische traditie en esthetische cultuur die in Japan sinds de middeleeuwen is doorgegeven.

Prentkunst maakte deel uit van de populaire cultuur voor een breed publiek, net als de manga vandaag. De thema’s en symbolen van de prentkunst zijn terug te vinden in de hedendaagse manga in nieuwe vormen, waarbij dit erfgoed wordt getransformeerd naar de moderniteit.

Talrijke antieke objecten vergezellen de prenten van de grote meesters Hokusai, Hiroshige en Utamaro, en onthullen een uitzonderlijk artistiek vakmanschap. Dat fascineerde het Westen toen Japan zich presenteerde op de Wereldtentoonstelling van Parijs in 1867. De Japanse kunst wekte een buitengewone fascinatie op en gaf aanleiding tot het japonisme.

De invloeden tussen Japan en het Westen zouden wederzijds worden. Terwijl de impressionisten zich door Japan lieten inspireren, transformeerden de westerse strip en de satirische pers de Japanse grafische vertelkunst. Na de Tweede Wereldoorlog revolutioneerde Osamu Tezuka, “de god van de manga”, het medium door cinematografische technieken te introduceren die door Walt Disney waren geïnspireerd. Hij legde de fundamenten van de moderne manga, die zich vervolgens ontwikkelde in specifieke genres (shōnen, shōjo, seinen, enz.).

Grote namen uit de manga van de jaren 80 tot vandaag zijn te zien aan de wanden van de Abdij van Stavelot: Dragon Ball, One Piece, Naruto, Astro Boy, De Ridders van de Dierenriem, Nicky Larson, Nausicaä van de Vallei van de Wind en vele andere helden, gepresenteerd in de vorm van originele tekeningen, dōga’s, celluloids en 3D-figuren.

€8 Gratis met museumpas

Openingsuren

donderdag tot en met zondag

Open op:

  • Dinsdag van 10:00 tot 18:00
  • Woensdag van 10:00 tot 18:00
  • Donderdag van 10:00 tot 18:00
  • Vrijdag van 10:00 tot 18:00
  • Zaterdag van 10:00 tot 18:00
  • Zondag van 10:00 tot 18:00

Contact

Cour de l’Abbaye 1
4970 Stavelot
groupe@abbayedestavelot.be

Vlot en voordelig bereikbaar met de trein

NMBS Trois-Ponts

Geniet van 40% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je met 40% korting H/T reist naar de musea van je keuze.

Ontdek je voordeel in Mijn museumpas

Meer over dit museum

Mijn museumpas
Meld je aan voor de digitale museumpas