2982 Reconstitution d’un meurtre Rue des Carmes 13, Liège 23 février 1942
© Archives de l’État à Liège
Tentoonstelling

De beaux assassinats. Archives de la Police judiciaire

Fotografiemuseum

{Eén ticket voor alle tijdelijke tentoonstellingen die tegelijkertijd worden gepresenteerd}


De tentoonstelling “De beaux assassinats” (Mooie moorden) leidt u in de mysterieuze wereld van reconstructies van misdaadscènes, aan de hand van foto’s uit het Archief van de Gerechtelijke Politie van Luik, dat ondergebracht is bij het Rijksarchief. Deze foto’s, die oorspronkelijk slechts voor het onderzoek waren bedoeld, leggen momenten vast waarop verdachten, getuigen en onderzoekers de gebeurtenissen naspelen in een onveranderde omgeving, tussen bescheiden interieurs en ontwrichte alledaagse landschappen.


De reconstructie is een cruciale fase in het onderzoek, waarbij verdachten, getuigen en onderzoekers bij elkaar worden gebracht om verklaringen te vergelijken of onduidelijkheden in de feiten op te helderen. Fotografie speelt hierbij een centrale rol: het legt vast wat het geheugen vervormt of vergeet, en transformeert het geweld in een vreemde theatraliteit, tussen fotoroman en tragische fictie. De tentoonstelling vermijdt bewust het tonen van de rauwe gruwel – geschonden lichamen, weggenomen levens – en concentreert zich op de absurditeit en het kille realisme van deze ensceneringen.


Deze beelden, soms huiveringwekkend, soms ongepast, nodigen de toeschouwer uit zich vragen te stellen over de grens tussen werkelijkheid en weergave, en over de manier waarop fotografie de realiteit van de misdaad herschikt en beoordeelt. Het is zeker niet de minste paradox van deze beelden die achteraf komen om het verleden te vertellen, deze foto’s die de waarheid nabootsen in een poging om die te bereiken.


“De beaux assassinats”... een duik in de schaduw van het drama, waar het tragische en het esthetische met elkaar wedijveren.


Tentoonstelling gerealiseerd in samenwerking met het Rijksarchief in Luik

€8 €4 met museumpas

Openingsuren

zaterdag tot en met zondag

Open op:

  • Dinsdag van 9:00 tot 17:00
  • Woensdag van 9:00 tot 17:00
  • Donderdag van 9:00 tot 17:00
  • Vrijdag van 9:00 tot 17:00
  • Zaterdag van 10:00 tot 18:00
  • Zondag van 10:00 tot 18:00

Contact

Avenue Paul Pastur 11
6032 Mont-sur-Marchienne
071435810
mpc.info@museephoto.be
Bezoek website

Vlot en voordelig bereikbaar met de trein

NMBS Charleroi-Centraal

Geniet van 40% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je met 40% korting H/T reist naar de musea van je keuze.

Ontdek je voordeel in Mijn museumpas

Mijn museumpas
Meld je aan voor de digitale museumpas