Henri Evenepoel - Bloemen, c. 1889 - 1898
© MAP
Tentoonstelling

Evenepoel / Ensor

Het James Ensorhuis

Dankzij een vrijgevige bruikleen van de stad Sint-Niklaas presenteert het James Ensorhuis een bijzondere tentoonstelling waarin werken van Henri Evenepoel (1872–1899) in dialoog treden met die van James Ensor.
Hoewel de kunstenaars elkaar vermoedelijk nooit hebben ontmoet, vertonen ze opvallende verwantschappen in stijl en thematiek. Beiden zijn meesterlijke koloristen die met picturale bravoure alledaagse scènes, landschappen, stadstaferelen en portretten tot leven brengen. Oostende vormde het decor voor Ensor, terwijl Parijs een centrale rol speelde in het korte maar intense oeuvre van Evenepoel. Met deze tentoonstelling brengt het James Ensorhuis voor het eerst deze twee grootmeesters samen in een intrigerende artistieke confrontatie.



Tip: bracht je eerder al een bezoek aan het Ensorhuis en belevingscentrum en kom je enkel voor de tentoonstelling? Koop in dat geval je ticket aan de kassa, je hoeft geen rekening te houden met tijdsloten.
Laatste toegang om 17.00 u.



Gesloten op maandag, behalve tijdens Vlaamse schoolvakanties.

Goedgekeurd door kinderen

Plan je familiebezoek >
"Vriendelijk onthaal en samen enorm genoten van de zoektocht. Mijn kleindochter bulderde soms van het lachen!"
Hoe wordt een museum goedgekeurd? >
€13 Gratis met museumpas

Openingsuren

tot en met

Contact

Vlaanderenstraat 27
8400 Oostende
059418900
info@jamesensorhuis.be
Bezoek website

Vlot en voordelig bereikbaar met de trein

NMBS Oostende

Geniet van 40% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je met 40% korting H/T reist naar de musea van je keuze.

Ontdek je voordeel in Mijn museumpas

Meer over dit museum

Mijn museumpas
Meld je aan voor de digitale museumpas