Museum Vieille Montagne
Niet zomaar een steen. Zink-lood-ijzer mineralen tentoonstelling
Wist u dat de grond in onze regio rijk is aan zink en lood? Dat het bedrijf Vieille-Montagne zijn succes heeft gebouwd op de minerale rijkdommen van Kelmis alvorens internationaal te floreren en mijnen te exploiteren in verschillende landen? Dat zinkerts soms voorkomt in transparante kristallen, of een mooie blauwe kleur kan aannemen? En weten wij vandaag wat er onder onze voeten verborgen is?
Verzamelaars Paul Simons (Kelmis), Charly Grotenclas (Lontzen) en François Wouters (Balen) presenteren een selectie van hun mooiste stalen van zink-, lood- en ijzermineralen uit binnen- en buitenland. Ontdek de verbazingwekkende diversiteit van de minerale wereld, hun belang voor de ontwikkeling van onze regio en de internationale activiteit van de mijnonderneming van Vieille-Montagne.
Een tentoonstelling van het Musée Vieille Montagne in samenwerking met de Vereniging voor het erfgoed van de Vieille Montagne en de Vereniging Kelmis 1871.
Geniet van 50% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je aan halve prijs H/T reist naar de musea van je keuze.