aardglobe Mercator
© SteM
Tentoonstelling

Mercatorlezing: Replica van Mercators aardglobe (1541)

SteM Sint-Niklaas - afdeling SteM Zwijgershoek

en relaas van de bouw en de herontdekking van een verloren ambacht.

In 1994, precies 400 jaar na het overlijden van Gerard Mercator, werd een replica gebouwd van de gerestaureerde aardglobe van Mercator (1541) van het Mercatormuseum (Sint-Niklaas).

Gaandeweg doorheen het bouwproces kregen we als het ware een inkijk in het reilen en zeilen in het atelier van een 16e eeuwse globebouwer. Dus ook een blik hoe het er achter de schermen, in Gerard Mercator's atelier in Leuven moet aan toe zijn gegaan, vanaf het eerste ontwerp en de zoektocht naar nieuwe betrouwbare cartografische bronnen, tot aan de afwerking van de globe zelf.

Naast het verslag van de bouw van de replica wordt verder ingegaan op het nut en gebruik van deze globes, de verkoop ervan, wat nu precies vernieuwend was aan Mercator's globe, en de link met de later door hem ontdekte "Mercatorprojectie" (1569).

Spreker: Yves Verspreet

Plaatsen te reserveren via onze website.

€0 Gratis met museumpas

Openingsuren

tot

Contact

Zwijgershoek 14
9100 Sint-Niklaas
037783450

Vlot en voordelig bereikbaar met de trein

NMBS Sint-Niklaas

Geniet van 50% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je aan halve prijs H/T reist naar de musea van je keuze.

Ontdek je voordeel in Mijn museumpas

Mijn museumpas
Meld je aan voor de digitale museumpas