Museum Mayer van den Bergh
Troost. Trots. Inspiratie en hoop. De meesterwerken uit de collectie van de 19e-eeuwse kunstverzamelaar Fritz Mayer van den Bergh maken ook vandaag heel wat los. Van het Berrefonds tot kunstenaar Fred Bervoets, van een trouwe metalhead tot een moeder-dochterduo: 43 bekende en minder bekende museumliefhebbers vertellen wat hen raakt. Zo krijgen 90 kunstwerken plots een eigentijdse invulling. En dat gaat verder dan schilderijen: Fritz had ook een zwak voor beeldhouwwerken, juwelen, keramiek en prachtige gebruiksvoorwerpen.
In de expo Publiekslievelingen (her)ontdek je een indrukwekk ende selectie van zijn verzameling, vooral uit de late middeleeuwen en de 16e eeuw. Volg de blik van muzikant Bent Van Looy langs de Handen van Henriëtte, sta stil bij de humor in Delfts Blauw en bewonder de Jezus-Johannesgroep door de ogen van scenarist Angelo Tijssens. Dankzij Girls in the City krijgt ook de iconische Dulle Griet een nieuwe portie vrouwelijke weerbaarheid.
Fritz Mayer van den Bergh overleed toen hij 43 was. Zijn moeder Henriëtte liet dit getal symbolisch verderleven. Ze richtte het museum op als eerbetoon en bouwde 43 woningen voor minderbedeelde families, als het ware sociale woningen avant la lettre. Vandaag lichten 43 personen en organisaties hun favoriete werk uit.
Benieuwd naar het kunstwerk dat ze kozen en waarom dit hen raakt? Bezoek de expo Publiekslievelingen in het Maagdenhuis, waar we tijdens de sluiting van het museum te gast zijn. Dit historische gebouw ligt op slechts 100 meter wandelen van Museum Mayer van den Bergh.
Open op:
Antwerpen-Centraal
Geniet van 40% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je met 40% korting H/T reist naar de musea van je keuze.