Het James Ensorhuis
Het Prentenkabinet van KBR (Brussel) beheert de grootste verzameling van werken op papier in België, waaronder bladen uit de 16de tot de 20ste eeuw. Een unieke beleving voor de liefhebber.
Naast tekeningen die omwille van hun documentaire of topografische karakter zijn verzameld, bezit het Prentenkabinet ook topstukken van onder meer Pieter Bruegel de Oude, Giovanni Battista Tiepolo, Pieter Paul Rubens en Jacob Jordaens. Vanaf 1853 functioneert het Prentenkabinet als een afzonderlijke afdeling. Bestaande leemten in de verzameling worden opgevuld door Belgische en buitenlandse schenkingen, aankopen en bruiklenen. Verschillende fondsen uit de verzameling van het Prentenkabinet worden onder de aandacht gebracht via publicaties van KBR. Ook nieuw verworven tekeningen uit diverse scholen en periodes komen daarin aan bod.
Wat het oeuvre van James Ensor betreft, bezit het Prentenkabinet een ruime, gevarieerde collectie. Er zijn zowel grafiekbladen als werken op papier en paneel. Deze beslaan alle periodes van zijn carrière: landschappen, portretten, satirische taferelen, schetsen en studies. De topstukken zijn ongetwijfeld de twee tekeningen op paneel: België in de 19de eeuw (1889/1890) en De Romeinse triomftocht (1890). Van deze twee onderwerpen heeft hij eveneens een ets gegraveerd.
Hoe wordt een museum goedgekeurd? >"Vriendelijk onthaal en samen enorm genoten van de zoektocht. Mijn kleindochter bulderde soms van het lachen!"
Open op:
Geniet van 50% korting op je treinreis!
Dankzij je museumpas krijg je 5 Discovery Tickets van NMBS waarmee je aan halve prijs H/T reist naar de musea van je keuze.