
Week van de Belgische Musea: dit moét je dit weekend nog doen
We sluiten af in stijl met feestjes, familiepret en trofeeën
Van 11 tot 18 mei vieren we de Week van de Belgische Musea. Al een hele week lang kan je meedoen aan verrassende activiteiten over heel het land. Ook het laatste weekend wordt de moeite. Ben jij nog niet langsgeweest of kan je er maar geen genoeg van krijgen? Zet deze activiteiten nú in je agenda.
Kom jij ook langs tussen 11 en 18 mei? Deel je avonturen met de hashtag #WeekVanDeBelgischeMusea
1) Picknicken, schilderen en knarsetanden in het S.M.A.K.
Hét grote slotevenement van de Week van de Belgische Musea gaat door in het Gentse S.M.A.K.. Je kan er van ‘s ochtends tot ‘s avonds meevieren met o.a. schildersafari met de familie door het Citadelpark, een picknick en natuurlijk een bezoekje aan de expo ‘Painting after Painting’, met dé hedendaagse topschilders van het moment.
Extra leuk: het Studio Brussel-team komt naar het S.M.A.K. voor een live-uitzending van Hangen op Zondag met Gunther Desamblanx. En dat wordt spannend, want dan maken we de winnaars bekend van de wedstrijd ‘Museumstuk van het Jaar’. Wie hoop jij dat het wordt?
Zondag 18 mei | 10:00 - 18:00 | € 18 of gratis met de museumpas | Voor de schildersafari (6 - 14 jaar) reserveer je best op voorhand via reservation@smak.be | meer info ›
2) Familieplezier in Brussel
Op zondag 18 mei zijn de kleinste bezoekers de eregasten in onze Brusselse musea. In het Coudenbergpaleis, het oude paleis van Keizer Karel, reis je de hele dag terug in de tijd: verkleed jezelf als ridder, leer schieten met een kruisboog of maak je eigen marsepein. Een beetje verderop, bij kunstmuseum BOZAR, maak je je eigen vlieger en in het Riolenmuseum mag je in de augmented reality-zandbak spelen of naar verhalen over kikkers luisteren.
Zondag 18 mei | meer details over de familiedag in Coudenberg (gratis met de museumpas) | meer details over de familiedag in het Riolenmuseum (gratis met de museumpas) | meer details over de workshop in BOZAR (prijzen variëren)
3) Een groot verjaardagsfeest in het Middelheimmuseum
Het Middelheimmuseum, het grote beeldenpark van Antwerpen, blaast dit jaar 75 kaarsjes uit. En daar hoort uiteraard een goed feestje bij. Deze zaterdag kan je meedoen aan allerlei gratis activiteiten, zoals yoga, een tekenatelier, optredens en rondleidingen. Oh, en hebben we al gezegd dat er foodtrucks staan? De zon is alvast van de partij. Jij ook?
Zaterdag 17 mei | 10:00 - 23:59 | gratis | meer info ›

4) Geheime kamers in Hotel van Eetvelde
Sommige musea geven je voor de Week van de Belgische Musea een bijzondere blik achter de schermen. LAB·AN x Hotel van Eetvelde is er eentje van. Deze knappe villa, ontworpen door architect Victor Horta, is een grote publiekslieveling. Tijdens het weekend mag je gluren in privé-kamers die normaal gezien gesloten blijven voor het publiek. Die kans wil je niet missen!
Zaterdag 17 en zondag 18 mei | 10:00 - 17:00 | € 12 of gratis met de museumpas | meer info ›
5) Een dagje boerenleven in het FeliXart Museum
Wist je dat de Belgische kunstenaar Felix De Boeck niet alleen goed was in schilderen, maar ook in wortels kweken? De Boeck woonde zijn hele leven op een boerderij met zijn familie. Dat brengt het museum in Drogenbos een dagje terug tijdens het grote FeliX-boerendorp. Ga zelf aan de slag met de oude ambachten, zeg hallo tegen de Brabantse trekpaarden en bezoek de oude woning van familie De Boeck. Misschien nog het beste van allemaal: de oude bakoven draait weer op volle toeren en tovert de lekkerste broodjes op tafel. Mmmm!
Zondag 18 mei | 13:00 - 17:00 | € 6 of gratis met de museumpas | meer info ›

Nog een heel jaar lang plezier met de museumpas
Smaakt zo’n museumbezoekje naar meer? Met de museumpas kan je niet alleen deze activiteiten meepikken, maar nog een heel jaar lang op bezoek. Met 263 musea is er altijd wel iets te beleven.